Zabio im dva gola pa još malo utrljao sol na ranu: Junak Zrinjskog odgovorio bahatoj legendi

Nogomet 23. sep 202310:54 0 komentara
N1/F.Z.

Zvonimir Kožulj zabio je dva pogotka u pobjedi Zrinjskog protiv AZ-a u Konferencijskoj ligi.

Ne stišava se euforija nakon historijske pobjede Zrinjskog u Evropi. Nakon što su na poluvremenu gubili 0:3, Plemići su čudesno preokrenuli na 4:3 protiv AZ-a i upisali pobjedu za historijske knjige bh. nogometa.

Malo je ko vjerovao u takav ishod utakmice, a posebno nizozemska legenda Dick Advocaat koji je žestoko podcijenio sastav iz Mostara kazavši da je “nevjerovatno da ovakvim timovima uopšte dopuštaju da igraju u evropskim kupovima”.

To mu se vrlo brzo obilo o glavu, a u velikom preokretu posebno je inspiriran bio Zvonimir Kožulj koji je Nizozemcima “utrpao” dva pogotka. Prvi je, istina, bio prekrasan, ali drugi je pogodak bio puno slađi, za pobjedu u 81. minuti i eksploziju oduševljenja na tribinama.

Kožulj nije stao na tome, odlučio je Nizozemcima još malo utrljati sol na ranu. Komentirao je Advocaatove riječi s poluvremena, i to samo s jednim emotikonom – onim koji ima prst preko usta. Utišao ih je s dva pogotka na terenu, a onda i emotikonom na Instagramu.

Dodajmo kako je bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine proglašen najboljim igračem prvog kola Konferencijske lige.