Zmajići ponovo poraženi, Austrija bolja od Bosne i Hercegovine

Nogomet 12. sep 202319:57 1 komentar
NFSBiH/Facebook

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u Riedu pretrpjela poraz od Austrije rezultatom 2:0 u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će biti održano 2025. godine u Slovačkoj.

Zmajići su započeli utakmicu u sastavu: Zovko, Šuta, Šušić, Muharemović, Karić, Sučić, Bašić, Omerović, Buljubašić, Čuić, Bristrić.

Nevjerovatna atmosfera zabilježena je na stadionu u Riedu, gdje je utakmicu naše mlade reprezentacije bodrilo oko 5.000 naših navijača.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine bolje je ušla u susret, u 2. minuti Bašić je ubacio iz kornera, Šuta pokušao glavom, ostalo je 0:0. Dvije minute poslije ponovo smo zaprijetili ovoga puta preko Bašića koji je pokušao direktno iz slobodnog udarca, ali je golman Polster bio siguran.

Čvrsto se igralo narednih pola sata, bez mnogo većih prilika. Najveću šansu u prvom poluvremenu imali su Austrijanci u 34. minuti, Kameri se spetljao u našem petercu i na kraju je Šušić blokirao njegov udarac.

Zmajići ulaze bolje u drugo poluvrijeme, veliku je šansu imao Čuić, ali je lopta otišla malo pored gola. Austrijanci uzvraćaju sedam minuta poslije, fenomenalnu odbranu bilježi Zovko nakon udarca Kamerija.

U 63. minutu domaći dolaze do vodstva, Kameri je ubacio iz kornera, a kapiten Austrije Querfeld pogađa za 1:0. Zmajići su se u nastavku raspali, veliku grešku napravio je golman Zovko, a Bischof nije imao problema da pogodi za 2:0.

Uslijedio je period mirnije igre. Langa je u 79. minuti pokušao dobrim udarcem no ostalo je 2:0. Sjajnu šansu za našu reprezentaciju imao je Bašić u 92. minuti, ali rezultat se nije mijenjao, te su Zmajići upisali novi poraz.