Zvezda do remija u finišu meča, izmjene donijele pobjedu Cityju

Nogomet 04. okt 202322:59 0 komentara
REUTERS/Novak Djurovic

Odigrana su dva meča drugog kola grupe G. Zvezda i Young Boys su podijelili bodove dok je u drugom meču Manchester City do pobjede nad Leipzigom stigao u samom finišu meča.

Prva je zaprijetila Zvezda. Ndiaye je mogao da dovede crveno-bijele u vodstvo. Bila je to akcija Bukarija i Hwanga, lopta je došla do Senegalca, koji je bio okrenut leđima, ali je petom dobro šutirao, međutim, golman gostiju Racioppi je uspio da interveniše. Nešto kasnije Zvezda je imala kontru, ali je Mirko Ivanić loše primio loptu i dao sebi prejak for.

U 25. minuti šansa za Zvezdu. Hwang se odvažio i šutirao sa velike udaljenosti, ali je lopta prošla pored gola. Odmah nakon toga šansa za Young Boyse. Garcia je ušao u sredinu, prevario je Hwanga i snažno šutirao, ali se golman Glazer bacio i izbio loptu u korner.

Bukari je pobjegao odbrani Young Boysa, prošao je i čuvara, a zatim uputio šut, koji nije bio precizan, ali je lopta došla do Ndiayea, koji ju je sproveo u mrežu. Dosuđen je ofsajd, ali je VAR reagovao i Zvezdin gol je potvrđen.

Pogledajte gol Zvezde za erupciju oduševljenja na ispunjenoj Marakani (VIDEO)

Tek što je počeo drugi dio, Švicarci stižu do poravnanja. Bio je to prvi napad gostujuće ekipe, Monteiro je na odličan način uposlio Ugrinića koji nije imao težak zadatak. Potpuni preokret dogodio se u 61. minuti. Điga je ispružio ruku, lopta ga je pogodila, a sudija je nakon gledanja snimka dosudio penal. Siguran izvođač bio je Itten.

Pokušavali su domaći stići do poravnanja. Najbliži tome bio je Katai u 77. minuti, ali njegov udarac sa samo nekoliko metara odlazi pored gola. Domaći do poravnanja stižu u 88. minuti preko Bukarija koji fantastičnim udarcem donosi Zvezdi remi.

Gol pogledajte OVDJE.

U drugom meču ove grupe Manchester City je slavio u Njemačkoj protiv Leipziga. Građani su bolje otvorili meč i u vodstvo stigli u 25. minuti. Bila je to dobra akcija Cityja, kombinirali su na desnoj strani Silva i Lewis, ovaj drugi sjajno proigrava Fodena koji precizno šutira i pogađa za 0:1.

Mogao je City uvećati vodstvo do kraja prvog dijela. Dvije sjajne prilike imao Erling Haaland. Prvu u 31. minuti kada je dočekao dobar centaršut i pucao, ali zamalo pored gola. Drugi put je Norvežanin zaprijetio u 43. minuti. Ponovo se sjajno snašao u petercu i šutirao, ali je golman Leipziga spasio svoju ekipu.

Nijemci odmah na početku drugog dijela stižu do poravnanja. Brz kontrapad odigrali su Poulsen i Openda, a ovaj drugi bježi defanzivcima Cityja i postiže svoj prvi gol u Ligi prvaka.

Pobjedu Građanima donosi Julian Alvarez u 84. minuti koji je malo prije toga ušao u igru. Argentinac je sjajnim udarcem pogodio gornji desni ugao gola domaćih za nova tri boda Cityja. Treći pogodak City postiže u 92. minuti, a strijelac je bio Doku na asistenciju Alvareza.