Zvezda povela pa razljutila Građane, nestvarna greška Glazera u porazu Beograđana (VIDEO)

Nogomet 19. sep 202322:53 1 komentar
Action Images via Reuters/Jason Cairnduff

Večerašnjim susretima nastavljena je nova sezona u najelitnijem klupskom takmičenju na svijetu - UEFA-inoj Ligi prvaka! Aktualni branilac naslova, tim Manchester Cityja bio je bolji od prvaka Srbije, Crvene zvezde i to nakon preokreta rezultatom 3:1.

REUTERS/Molly Darlington
REUTERS/Phil Noble

Krenuo je City furiozno od samog starta. Propustio je tim Pepa Guardiole brojne prilike. Branio je Glazer sjajno u nekoliko navrata i zaustavljao Rodrija, Alvareza, pa i Haalanda.

Promašaje Građana prvak Srbije kažnjava u 45. minuti susreta. Mirko Ivanić sjajnom loptom izbacio Osmana Bukarija, ovaj pobjegao odbrani i matirao nemoćnog Edersona. Gol je najprije poništen zbog nedozvoljene pozicije, ali je nakon reakcije iz VAR sobe isti pripisan i Zvezda na odmor odnosi prednost od jednog pogotka.

City krenuo silovito u drugom dijelu

Krenuli su Građani pakleno u drugom dijelu, a do poravnanja stižu već u 47. minuti. Haaland upošljava Alvareza, a Argentinac sjajno matira Glazera.

Walker nedugo zatim postiže gol za 2:1, ali je on poništen zbog ofsajd pozicije.

City ipak do gola stiže u 60. minuti susreta. Alvarez šutirao nakon jednog prekida, Glazer želio da boksuje loptu – promašio je i ona završila na komičan način u mreži.

Mogla je Zvezda već u idućem napadu do poravnanja, ali je Hwang bio umalo neprecizan. U 64. minuti Rodri šutirao silovito u svom stilu, ali je lopta otišla pored stative Glazera.

U narednom napadu Haaland glavom šutira nakon ubačaja Walkera, ali Glazer ovoga puta magično vadi loptu sa gol linije.

Ono što Rodri nije uspio nešto ranije jeste u 73. minuti susreta. Španski defanzivac nakon nešto duže akcije Građana sam povukao loptu, neometano stigao do kaznenog prostora, šutirao i matirao nemoćnog Glazera.

Nakon prvog kola City i Leipzig imaju po tri boda, dok su Zvezda i Young Boysi bez bodova.