Izviđač poražen od Fuchse Berlina u EHF Kupu

Ostali sportovi 05. dec 202322:26 0 komentara
RK Izviđač

Rukometaši Izviđača iz Ljubuškog upisali su poraz i u šestom susertu EHF Kupa. Ovoga puta od bh. predstavnika bili su rukometaši Fuchse Berlina rezultatom 34:23.

Pružio je tim iz Ljubuškog sjajan otmor berlinskom timu u prvom poluvremenu. Na odmor su otišli sa samo poenom zaostatka, ali je u drugom dijelu uslijedio pad.

Odigrao je Fuchse sjajno poluvrijeme i riješio ga u svoju korist rezultatom 18:8, a rezultat na kraju susreta glasio je 34:23.

Sjajan u bh. timu bio je Odak sa 10 postignutih golova, pratio ga je Pavlović sa 4, osnosno Ćeško sa 3 postignuta gola.

U timu Fuchsea istakao se Freihofer sa 5 golova, Lichtlein, Orlov su dali po 4, dok je Darj postigao 3 gola.

Fuchse je izborio i prolaz u nokaut fazu sa maksimalnim učinkom i 12 bodova, dok je Ljubuški posljednjeplasiani bez bodova.