Otac Lane Pudar pred novo finale bh. zlatne ribice: “Znam ja nas, j…o ti nas”

Ostali sportovi 15. feb 202414:30 0 komentara
Facebook Velibor Pudar

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar, danas će nastupiti u finalu Svjetskog prvenstva. Borbu za medalju imat će u disciplini 200 metara delfin.

Finale je na rasporedu danas od 17:02, a za medalju će se Hercegovka boriti u konkrenciji sa: Helenom Bach, Rachel Klinker, Laurom Stephens, Bogarkom Kapas, Yonghui Ma, Dalmom Sebestyen i Sujin Park.

Pred finale, sreću Lani poželio je otac Velibor uz poruku na Facebook profilu.

“Sa srećom danas, Ribice! Samo isplivaj najbolje u ovom trenutku što možeš, u što ne sumnjam da ćeš uraditi, da ti bude ‘duša’ mirna, a koje ćeš mjesto osvojiti uopšte nije bitno. Jer si samim ulaskom u finale Svjetskog prvenstva postigla mnogo. Mnogi ne znaju šta znači doći na prvenstvo iz ‘punog treninga’ još sa povrijeđenim ramenom pa pričaju nebuloze. Oni ne znaju ni da si sa 15 godina osvojila bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu (Abu Dhabi 2021.godine). Oni ne znaju ni kako si evo već tri godine u vrhu svjetskog plivanja. Oni misle, dođeš na takmičenje skočiš u bazen i to je to, vide samo ‘gotov proizvod’. Oni ne znaju da si više vremena provela u bazenu, teretani, avionu, autu, hotelima nego sa porodicom, drugaricama… Idemo Ribice danas otplivati finale Svjetskog prvenstva. A za ‘ove neke’ u Mostaru, ima jedna uzrečica koja glasi ‘znam ja nas, j…o ti nas’. I da nikada više ništa ne osvojiš, a osvojićeš ako Bog da, trebaće mnogo, mnogo godina da te neko sustigne i prestigne u BiH a vrijeme je tek pred tobom samo Bože zdravlja!”, napisao je Pudar.