Pogledajte surovu brzinu i novu trku za treće zlato Lane Pudar (VIDEO)

Ostali sportovi 09. jul 202318:35 1 komentar
screenshot/Youtube

Lana Pudar je u Beogradu ponovo izdominirala konkurenciju i uzela treće zlato na juniorskom Evropskom prvenstvu.

Ovaj put je bila najbrža u disciplini 50m delfin, a na kraju je završila ispred Martine Damborg iz Danske sa 15 stotinki, dok je na trećem mjestu završila Njemica Anna Maria Boerstler sa vremenom 26.80.

Lana nije dobro počela utrku. Bila je posljednja po reakcijskom vremenu na samom startu što na kratkim dionicama poput ove zna biti presudno, ali je u nastavku ubacila u najvišu brzinu i zasluženo slavila.

Prethodno je naša najbolja plivačica osvojila zlatne medalje u disciplinama 100m delfin i 200 metara delfin.

Trku Lane pudar na 50m delfin za zlato i novi evropski juniorski rekord pogledajte u videu ispod.