Rukometaši Gračanice jesenji prvaci Bosne i Hercegovine

Ostali sportovi 25. dec 202309:57 0 komentara
RK Gračanica

U derbiju 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometaše Gračanica je kao gost ubjedljivo pobijedila Vogošću sa 28:21 i tako potvrdila titulu jesenjeg prvaka.

Nakon prvog dijela, u kojem su Gračanlije imale i po tri gola prednosti, domaći su se uspjeli vratiti u meč i na odmor otići sa samo golom zaostatka (12:13).

U nastavku meča Gračanica u prvih 10 minuta pravi osjetnu razliku od pet golova, te pobjeda ni u jednom momentu nije dolazila u pitanje. Adnan Isaković je bio najefikasniji kod Gračanlija sa sedam pogodaka, a Adi Mehmedćehajić je dodao pet. Junak pobjede Gračanlija bio je golman Maid Džanbegović sa 14 odbrana. Kod Vogošće su Ibro Jelačić i Elis Memić postigli po četiri gola.

Ekipa Izviđača je kao gost pobijedila Konjuh sa 37:34. Skauti su bili dominantniji i konkretniji tokom cijelog meča i na kraju su zasluženo slavili. Diano Ćeško je postigao 10 pogodaka, a Ivano Pavlović je dodao osam. Aldin Alihodžić je sakupio 12 odbrana. Kod Konjuha je Eldar Musić postigao devet pogodaka, a Ahmed Čabaravdić je sakupio 12 odbrana.

Sloboda je na svom terenu pobijedila Goražde sa 36:29. Domaće su do pobjede predvodili Aleksandar Kurteš i Enes Skopljak sa po pet golova. Kod Goražda je Dragan Jelušić postigao sedam pogodaka.

Hercegovina je savladala Leotar sa 32:31. Đorđe Babić i Edin Bašić bili su najefikasniji kod Hercegovine sa po sedam pogodaka, dok je kod Leotara Vladimir Stanković postigao 11.

Rukometaši Maglaja pobijedili su Čapljinu sa 37:36. Edo Mehinagić je predvodio Maglaj sa 14 pogodaka, Amar Kendić je dodao sedam. U redovima Čapljine Goran Lasta je bio najefikasniji sa 11 golova, a Smiljan Kolovrat je postigao osam pogodaka.