Shiffrin zlatna u veleslalomu, neslavan nastup bh. skijašica

Ostali sportovi 16. feb 202314:48 0 komentara
REUTERS/Leonhard Foeger

Američka skijašica Mikaela Shiffrin osvojila je zlatnu veleslalomsku medalju na Svjetskom prvenstvu u Courchevel Meribelu.

Shiffrin je bila najbrža nakon prve vožnje, a prvo mjesto je zadržala i u nastavku utrke čime je osvojila sedmu zlatnu medalju na svjetskim prvenstvima u karijeri. Dosad je imala četiri zlata u slalomu te po jedno u superveleslalomu i kombinaciji, a sada je svemu dodala i premijernu zlatnu medalju u veleslalomu.

Prije dvije godine na SP-u je u veleslalomu izgubila zlato za dvije stotinke od Lare Gut-Behrami te je ukupno imala dva srebra i jednu bronzu na svjetskim prvenstvima u veleslalomu.

Srebrnu medalju osvojila je Talijanka Federica Brignone koja je zaostala 12 stotinki za Shiffrin, dok se bronzom okitila Norvežanka Ragnhild Mowinckel koja je imala 22 stotinke sporije vrijeme od zlatne Amerikanke. Četvrta je bila Švicarka Lara Gut-Behrami, zlatna u ovoj disciplini prije dvije godine na prvenstvu u Cortini d'Ampezzo.

Tragičarka utrke u četvrtak bila je domaća skijašica, 33-godišnja Tessa Worley koja je nakon prve vožnje bila druga te je imala lijepu priliku za novu veliku medalju. No, u drugom dijelu druge vožnje je pala. Worley je ranije u karijeri dva puta bila svjetska prvakinja u ovoj disciplini.

Za Bosnu i Hercegovinu nastupile su tri skijašice, ali nisu uspjele upisati neki zapaženiji nastup.

Nastupile su Maja Tadić (22), Nikolina Dragoljević (19) i Teodora Filipović (18).

Tadić je utrku završila na 67. mjestu, dok je Dragoljević odskijala kao 70.

REUTERS/Aleksandra Szmigiel

Teodora Filipović je trku završila sa čak 23.87 sekundi zaostatka za Mikaelom Shiffrin.

U petak je na rasporedu veleslalom skijaša.

SP u alpskom skijanju, veleslalom skijašica:
1.Mikaela Shiffrin (SAD) 1:02.54

2.Federica Brignone (Ita) +0.12
3.Ragnhild Mowinckel (Nor) +0.22
4.Lara Gut-Behrami (Švi) +0.31
5.Marta Bassino (Ita) +0.80
6.Mina Fuerst Holtmann (Nor) +0.92