Težak poraz rukometašica Bosne i Hercegovine protiv Rumunije!

Ostali sportovi 11. okt 202317:59 0 komentara
EHF

Rukometašice Bosne i Hercegovine danas su doživjele težak poraz u susretu 1. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo protiv selekcije Rumunije.

Nažalost na otvaranju kvalifikacija za Evropsko prvenstvo naše rukometašice poražene su danas u Rumuniji visokom rezultatom 49:18.

Nije dobro krenulo po Zmajice, Rumunija je bolje počela, vodeći 11:6 nakon 16 minuta. Sjajna Cristina Neagu postigla je pet golova iz pet udaraca! Prvo poluvrijeme završeno je u korist domaćina rezulatom 26:11.

Rumunjke su zaista igrale lijep rukomet.

Ovo nije samo velika pobjeda za Rumunije, one su oborile njihov rekord za ‘najviše golova’ u kvalifikacijama za EHF EURO. Prethodni rekord bio je 44 pogotka, iz kvalifikacijske utakmice koju su dobili 44:23 u Portugalu u maju 2010.

U drugom poluvremenu Rumunjke su nastavile sa dominacijom, a u prilog tome ide i statistički podatak da su naše rukometašice za čitavo drugo poluvrijeme postigle svega 7 pogodaka.

Naredni meč rukometašice igraju 14. oktobra protiv selekcije Hrvatske.