Za čast: Gadža pogodio 15 sekundi prija kraja za pobjedu Hrvatske

Ostali sportovi 24. jan 202217:44 > 18:00 0 komentara
REUTERS/Bernadett Szabo

Rukometaši Hrvatske ostvarili su prvu pobjedu glavne runde Evropskog šampionata pošto su savladali Island 23:22.

U meču koji za Kauboje nije imao veći takmičarski značaj, s obzirom da su već izgubili šanse za polufinale, loš početak ekipe Hrvoja Horvata. Islanđani, koji se i dalje nadaju polufinalu, poveli su 10:5 i djelovalo je da će razbiti demotivisanog protivnika.

Ali Hrvati su zaigrali bolje i do poluvremena smanjili na 12:10. A onda na početku drugog poluvremena potpuni preokret. Serijom 8-1 Kauboji su stigli do +5 (19:14). Ipak, ni to nije bio kraj šokovima. Kada su vodili 21:17, činilo se da je pobjeda osigurana. Međutim, Island je napravio seriju 5-0 i preokrenuo na 22:21.

Završni udarac pripao je Hrvatskoj. Prvo je Nacinović donio izjednačenje, da bi Gadža u poslednjim trenucima meča postigao gol za pobjedu.

Kod pobjednika najefikasniji je bio Tin Lučin sa šest golova, dok su po pet postigli Čupić i Martinović. Na drugoj strani šest golova je postigao Thorkelsson.