Ženska reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci upisala historijsku pobjedu

Ostali sportovi 18. mar 202221:40 > 21:42 3 komentara
ParaVolley

Potpuno nova ženska reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci upisala je svoju prvu pobjedu na međunarodnom takmičenju.

Zmajice su savladale Francusku rezultatom 3:2 u setovima, te su tako ispisale historiju na ženskoj srebrenoj Ligi nacija.

Francuska je također tražila prvu pobjedu na ovom takmičenju, a ispustile su prednost od 18:19. Sjajna Selma Purić veoma dobro je servirala, napravila niz od sedam poena i donijela prvi set Bosni i Hercegovini.

Slična situacija bila je i u drugom setu kada je Bosna i Hercegovina još preokrenula poslije vodstva Francuske od 18:15.

Ipak, Francuskinje su se vratile i izjednačile i vratile se u igru.

Reprezentativke Bosne i Hercegovine u petom setu napravile su nevjerovatnu seriju od 12:1 i riješile meč u svoju korist, za prvu, historijsku pobjedu.

ParaVolley

Srebrena liga se nastavlja sutra na Ilidži, a na rasporedu je pet novih utakmica.