Hrvatska na šokantan način ispustila prednost protiv Austrije (FOTO)

Rukomet 14. jan 202422:06 0 komentara
N1 / F.Z.

Rukometne reprezentacije Hrvatske i Austrije remizirale su u okviru drugog kola grupne faze Evropskog prvenstva koje se održava u Njemačkoj rezultatom 28:28. Ispustili su Hrvati prednost od tri gola u finišu susreta.

N1 / F.Z.

Iako je Hrvatska uraganski krenula u susret i povela sa 5-1, pokazalo se kako je Austrija vrlo težak suparnik. Sredinom drugog poluvremena Austrijanci su uspjeli čak i povesti sa 19-18, ali izabranici Gorana Perkovca ipak su uspjeli preokrenuti i golom Filipa Glavaša stigli i do 28-25 četiri minute prije kraja.

No, u samoj završnici Hrvatska je odigrala loše u napadu, izgubila dvije nepotrebne lopte pa je Austrija uspjela spasiti bod.

Mario Šoštarić sa šest i Veron Načinović s pet golova bili su najefikasniji kod Hrvatske, dok je Mikola Bilik sa sedam pogodaka predvodio Austriju.

U prvom nedjeljnom susretu ove skupine Španjolska je svladala Rumunjsku sa 36-24.

Nakon dva kola Hrvatska je na vrhu skupine s tri boda koliko ima i druga Austrija, dok je Španjolska treća s dva boda, a na dnu je Rumunjska bez bodova.

Hrvatska će u 3. kolu u utorak od 18 sati igrati protiv Rumunjske, dok će Austrija i Španjolska igrati od 20.30.