Brkić i Escobar u četvrtfinalu turnira u Rio de Janeiru

Tenis 23. feb 202308:09 0 komentara
Brenton EDWARDS / AFP

Najbolji bosanskohercegovački dubl igrač Tomislav Brkić u paru sa Gonzalom Escobarom plasirao se u četvrtfinale ATP turnria u Rio de Janeiru.

Ovaj par bio je bolji od dubla koji su činili Demoliner/Melgini Alves, a na kraju su slavili rezultatom 2:1 u setovima. Za pobjedu im je bilo potrebno sat i 28 minuta igre.

Nije najbolje počeo meč za našeg predstavnika. Krenuli su protivnici silovito i riješili prvi set uvjerljivim rezultatom 6:1.

Ipak, ove sezone sjajni Brkić i Escobar, vraćaju se u meč. Viđeno je i dosta drame u drugom setu, a na kraju ga je u svoju korist nakon taj brejka riješio par u kojem nastupa bh. igrač rezultatom 7:5.

Pravo uzbuđenje viđeno je u posljednjem setu u kojem su odigrana čak 24 gema, a na kraju su ga u svoju korist riješili Brkić i Escobar rezutatom 13:11.

U narednoj rundi takmičenja Brkić i Escobar igrat će protiv 4. nositelja na turniru – dubla Cabral/Zeballos. Taj meč na rasporedu je danas od 14 sati.