Đoković u tri seta preko Dimitrova do osmine finala u Rimu

Tenis 14. maj 202317:31 0 komentara
REUTERS/Aleksandra Szmigiel

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala Mastersa u Rimu, pobjedivši Grigora Dimitrova u trećem kolu u tri seta.

Poslije dva sata i 20 minuta igre bilo je 6:3, 4:6, 6:1 u korist prvog tenisera svijeta.

Dimitrov je brejkom otvorio meč, ali to nije poremetilo Novakov ritam. Đoković je kontrolisao stvari na terenu u prvom dijelu igre, odmah je odgovorio na brejk, a zatim još jednom oduzeo servis rivalu u četvrtom gemu i lako priveo prvi se kraju.

Drugi set je bolje počeo Novak, napravio je brejk u trećem gemu, ali se Bugarin u završnici probudio, koristio je greške Đokovića i brejkovima u osmom i 10. gemu izborio treći set.

Đoković bjesnio i svađao se sa sudijom, publika mu zviždala

Potpunu kontrolu nad igrom povratio je Novak u odlučujućem setu, kada je Dimitrovu dozvolio samo jedan gem.

Tri brejka Novaka i treća iskorištena meč lopta bili su dovoljni za osminu finala.

Tamo Novaka čeka bolji iz duela Fucovics-Norrie.

Osmina finala na programu je prekosutra, a sve mečeve iz Rima pratite ekskluzivno na kanalima Sport Kluba.