US Open: Kraj za Kyrgiosa, Khachanov ide dalje!

Tenis 07. sep 202209:06 0 komentara
REUTERS/Mike Segar

Ruski teniser Karen Khachanov plasirao se se u polufinale US Opena, pošto je pobijedio Nicka Kyrgiosa sa 7:5, 4:6, 7:5, 6:7 (3-7), 6:4 nakon tri časa i 41 minuta igre.

Prvi set bio je veoma tvrd, činilo se da sigurno idemo ka taj brejku jer ni jedan ni drugi nisu bili ni blizu brejk lopti, ali u 12. gemu Kyrgios propušta gem loptu, pa gubi još dva poena, samim tim i set.

Žalio se Australijanac na bol u listu, svom timu rekao je da ga boli i kada hoda, ali je uprkos tome napravio brejk u trećem gemu, da bi do kraja seta bez problema držao svoj servis i izjednačio u setovima.

Imao je šansu Kyrgios da napravi brejk već u prvom gemu trećeg seta, ali Khachanov spašava dvije brejk lopte. Još dvije je Rus spasio pri rezultatu 4:4, a onda Kyrgios spašava dvije uzastopne brejk i set lopte. Ipak, Karen je tada proigrao, pa je još jedan set dobio sa 7:5.

Nije Australijanac odustajao, uprkos tome što je u četvrtom setu ispustio brejk prednosti, pa propustio još jednu brejk loptu potom – u taj brejku je bio koncentrisaniji i izborio je odlučujući peti set, a meč je ušao u četvrti sat.

Ostao je Khachanov pribran, te je već u prvom gemu petog seta došao do brejk lopte i realizovao ju je: na 30-30 je Kyrgios nerezonski izašao na mrežu, a na brejk lopti je u dugoj razmjeni poslao bekhend paralelu u mrežu. U naredna dva gema na servis rivala, Kyrgios je stvorio po jednu brejk šansu – prvi put je Khachanov odservirao as, da bi na drugoj Kyrgios poslao drop šot u mrežu.

Do kraja je Rus sigurno držao svoje servise, nije ga poremetilo ni to što je propustio dvije šanse za dupli brejk, pa je stigao do najbolja četiri.

Prije ovog turnira, Khachanov je dva puta igrao u Grand Slam četvrtfinalu, a sada je u polufinalu i igrat će sa Casperom Ruudom iz Norveške. U jedinom prethodnom okršaju, u Rimu 2020. slavio je Ruud.

U preostala dva četvrtfinala sastaju se Rublev – Tiafoe i Alcaraz – Sinner.