Četvorica igrača Barce moraju vratit medalje Lige prvaka

Četvorica igrača Barcelone morat će vratiti medalje za osvojenu Ligu prvaka.
Oglas
Katalonski klub je osvojio ovo prestižno takmičenje pobjedom nad Juventusom 3:1, ali će Thomas Vermaelen, Cladio Bravo, Douglas Pereira i Jordi Masip morati vratiti svoja odličja.
Naime, po pravilima UEFA-e nogometaši koji ne zaigraju ni minute u Ligi prvaka ne mogu na kraju biti nagrađeni za eventualno osvajanje.
Belgijski odbrambeni igrač Vermaelen propustio je većinu mečeva zbog povrede, dok preostalu trojicu trener Luis Enrique nije koristio.
Isto tako, zbog neigranja Vermaelen engleski Arsenal ostat će bez bonusa od 4 miliona dolara. Po ugovoru "Tobdžije" bi dobile novac da je Belgijanac igrao i osvojio LP.
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas