Bayern se mučio sa Heidenheimom, Dortmund zaustavljen u Stuttartu, Demirović strijelac za Augsburg

Nogomet 11. nov 202317:32 0 komentara
REUTERS/Leonhard Simon

Uzbudljiva četiri meča 11. kola njemačke Bundeslige su iza nas, a u Stuttgartu smo vidjeli iznenađenje, nakon što je domaći tim prokretom savladao Borussiju iz Dortmunda.

Fullkrug je doveo goste u vodstvo u 21. minuti na asistenciju Ryersona i činilo se da će “Milioneri” lako prema novoj pobjedi.

Ipak, do kraja meča, domaći su u potpunosti preokrenuli rezultat. Najprije je Deniz Undav poravnao nakon dodavanja Lewelinga…

.. a zatim je za pobjedu pogodio i Guirassy za konačnih 1:2.

Bayern do pobjede teže od očekivanog

Ni Bayernu nije bilo lako doći do sva tri boda. Bavarci su sa dva gola Harryja Kanea stekli dvostruku prednost i tada se činilo da u ovom meču neće biti drame.

Ipak, gosti iz Heidenheima u samo tri minute uspjeli su poravnati rezultat, golovima Kleindiensta u 67. i Bestea u 70. minuti.

Ipak, do kraja su Bavarci uspjeli da postignu još dva pogotka i slavili rezultatom 4:2. Za 3:2 je pogodio Guerreiro u 72. minuti, a posao je završio Choupo-Moting u 85.

Sjajan pogodak Demirovića za Augsburg

Augsburg i Hoffenheim podijelili su bodove odigravši krajnjim rezultatom 1:1.

Gosti su poveli preko Weghosrta nakon 23 minute.

Bio je to rezultat prvog poluvremena, a početkom drugog na scenu je stupio reprezentativac Bosne i Hercegovine i kapiten Augsburga, Ermedin Demirović, koji je postigao sjajan gol za konačan bod.

Posljednji odigrani meč bez golova su odigrali Darmstadt i Mainz.