Borac nastavio nestvaran niz, pala je i Zvijezda 09 u Banjaluci

Nogomet 17. mar 202419:59 0 komentara

Fudbaleri Borca savladali su u 23. kolu Premijer lige BiH ekipu Zvijezde 09 rezultatom 3:1.

Ipak, gosti su ti koji su prvi prijetili. Igrala se peta minuta susreta kada je mladi Mulalić šutirao, ali je lopta otišla pored gola.

Deset minuta kasnije sjajni David Vuković prošao po lijevoj strani, odigrao za Vranješa, ali je njegov udarac izblokiran.

U 25. minuti prijetio je i Šipovac. Uposlio ga je sjajno Vadze, a ovaj šutirao preko gola.

Borac je do prednosti stigao u 38. minuti. Mulalić je srušio Vukovića, a sudija pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je Zoran Kvržić.

Nakon izborenog penala mladi Vuković se u 59. minuti upisao i u strijelce. Šutirao je sa 25 metara i pogodio mrežu golmana Zvijezde.

Vadze je u 80. minuti smanjio prednost domaćina, da bi Terzić u 89. zapečatio sudbinu gostiju.

Borac je tako stigao do niza od 22. meča na kojima ne zna za poraz u prvenstvu.

Borac nakon ovog trijumfa lider na tabeli sa 58 bodova, dok je Zvijezda posljednjeplasirana sa 17 bodova.