Bosna i Hercegovina poražena u Ligi nacija: Mađarska odnijela puni plijen iz Zenice (FOTO)

Nogomet 14. okt 202422:38 0 komentara

Reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Ligi nacija od Mađarske na Bilinom Polju. Rezultat je bio 0:2.

Sjajnu šansu u prvoj minuti imao je Jusuf Gazibegović. Prošao je po desnoj strani, izvukao se i iskosa šutirao, ali je njegov pokušaj bio za malo neprecizan.

Prva prava prijetnja Mađara u 10’. Lopta je na 30-ak metara došla do Varge, koji šutira iz prve, ali po sredini gola, tako da nije bilo problema za Nikolu Vasilja.

U 14’ nova šansa za BiH. Sjajna asistencija Hajradinovića s lijeve strane za Tahirovića koji je sa 18 metara raspalio po lopti koja odlazi tik pored lijeve stative golmana Mađarske.

Bajraktarević je u jednom prodoru na desnoj strani uzeo loptu na svojoj polovini i prešao trojicu protivničkih fudbalera, prije nego ga je Dominic Szoboszlai zaustavio prekršajem.

U 25’ opasan centaršut Szoboszlaija s lijeve strane, no očistio je to Bičakčić ispred Szalaija.

U 31’ opasna šansa za BiH. Opasan centaršut u kazneni prostor Mađarske, Džeko je glavom uputio povratnu loptu s druge stative, tamo je bio i Bajraktarević, ali je na kraju odbrana Mađara očistila opasnost.

Igrala se 36’ kada je nakon ubačaja Bajraktarevića s desne strane u kaznenom prostoru pao Bičakčić, no Anthony Taylor pokazao je da se igra nastavi.

Dvije minute kasnije prilika za goste. Tahirović je izgubio loptu na sredini terena, najvjerovatnije uz prekršaj koji nije dosudio Taylor, lopta je došla do Sallaija, koji snažno šutira tik pored lijeve stative Nikole Vasilja.

Nedugo zatim gosti su došli do vodstva. Szoboszlai je postigao gol nakon asistencije Nagyja.

Mađari su nakon postignutog pogotka smanjili tempo igre i povukli se na svoju polovinu, te čekali kraj poluvremena.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvemena Džeko je izbačen u kontranapad, “zalomio” je Orbana koji se okliznuo, a Džeko je zamalo pri šutu bio neprecizan iz šesnaesterca.

Korner sa desne strane u 46’ izborio je Bajraktarević. Hajradinović je centrirao, odbrana izbacila loptu daleko od svog gola.

Ubrzo su Mađari došli do drugog gola. Nail Omerović koji je na poluvremenu zamijenio Gazibegovića je vukao Nagyja u šesnaestercu, na kraju ga sapleo, a Taylor pokazao na bijelu tačku. Szoboszlai je iz penala udvostručio vodstvo Mađarske.

Hajradinović je sjajno poslužio Džeku u srcu šesnaesterca. Edin je ostao sam na 8 metara, ali je glavom slabo šutirao na gol. Dibusz je otklonio opasnost. Bio je to prvi udarac u okvir gola za Bosnu i Hercegovinu u 53’.

Dobra solo akcija Džeke u 65’, koji sa ivice šesnaesterca šutira, ali Dibusz ponovo lako brani.

Potom je nakon centaršuta Bajraktarevića Hajradinović bio u dobroj šansi, ali napravio je potez više i izgubio loptu na ivici šesnaesterca.

Mađari su prepustili posjed lopte našoj reprezentaciji, koja je tražila rupu u protivničkoj odbrani.

Izgubljena lopta Naila Omerovića dogodila se u 83’ na sredini terena, pokrenula je kontranapad Mađara, ali srećom Kolašinac je spasio ispred Adama.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je napadala, ali sve situacije bile su jalove i nisu završavale opasnim situacijama pred golom Mađarske.

Ovo je bila deseta utakmica zaredom reprezentacije u kojoj nismo ostvarili pobjedu.