Dortmund deklasirao Celtic, visoke pobjede Barcelone, Intera i Cityja

Nogomet 01. okt 202422:55 0 komentara
REUTERS/Leon Kuegeler

Fudbaleri Borussije iz Dortmunda savladali su Celtic sa visokih 7:1, a širom Evrope zabilježeno je nekoliko utakmica u kojima su klubovi ostvarili također visoke pobjede.

Borussija je završila posao već u prvom poluvremenu protiv škotskog tima.

Can je doveo njemački tim do vodstvau 6. minuti, a tri minute kasnije izjednačio je Maeda.

Kada se činilo da ćemo gledati zanimljiv meč, na scenu je stupio Karim Adeyemi, koji je postigao hat-trick golovima u 11., 29. i 42. minuti, a Guirassy je u 40. realizirao jedanaesterac.

Nakon poluvremena u kojem smo vidjeli šest golova, Borussia je u drugom dijelu igrala nešto opuštenije, ali još dvije lopte završile su u golu gostiju iz Škotske.

Guirassy je svojim drugim golom povisio na 6:1, a Nmecha u 79. postavio konačnih 7:1.

Mnogo golova i u drugim mečevima

Barcelona se na dominantan način vratila pobjedi u Ligi prvaka nakon poraza u prvom kolu, a žrtva je bio švicarski Young Boys. Na kraju je bilo 5:0 za Katalonce (8’, 51’ Lewandowski, 34’ Raphinha, 37’ Martinez, Camara a.g.). Inter i Manchester City postigli su poker protiv Crvene Zvezde odnosno Slovana iz Bratislave.

PSV i sporting podijelili su bodove rezultatom 1:1, a Bayer Leverkusen je savladao Milan 1:0 na BayAreni. Arsenal je bio bolji od PSG-a 2:0.