Prekid u Istanbulu između Fenera i Lillea, Džeko smirivao navijače

Nogomet 13. aug 202420:34 0 komentara
Ozan KOSE / AFP

Na uzvratnoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka u fudbalu između Fenerbahčea i Lillea golman francuskog kluba pogođen je u glavu.

U drugom poluvremenu golman Lillea Chevaliere srušio se u svom šesnaestercu nakon što je neko iz dijela tribine gdje su bili smješteni domaći navijači pogodio francuskog golmana.

Uslijedio je duži prekid utakmice od nekih desetak minuta, nakon čega je sudija Sanchez imao u više navrata razgovor sa kapitenom Edinom Džekom. Kako je vrijeme odmicalo, činilo se sve više kako će španski arbitar isprazniti teren, no Džeko je tada otišao do dijela tribine sa kojeg je tvrdi predmet dolatio i jasno zamolio navijače da ne ubacuju predmete na travnjak.

Nakon otprilike dva minuta stekli su se uslovi da se meč nastavi.

Trenutno se igra drugo poluvrijeme, rezultat je 0:0, što odgovara Francuzima, jer su u prvom meču slavili rezultatom 2:1.