Sigurne pobjede Juventusa i Aston Ville na otvaranju nove sezone Lige prvaka

Nogomet 17. sep 202420:44 0 komentara
REUTERS/Massimo Pinca

Fudbaleri Juventusa razbili su PSV Eindhoven 3:1 na otvaranju nove sezone UEFA Lige prvaka. Isto je uradila i Aston Villa pobjedivši Young Boys u Švicarskoj 3:0.

Uvodne minute meča u Torinu obilježili su Guus Till, kada je tražio penal za goste u 16. minutu, ali glavni arbitar Alejandro Hernandez nije se osvrtao na zahtjeve igrača nizozemskog velikana.

Stara Dama” povela je preko Kenana Yildiza u 21. minutu, a asistenciju je upisao Nicolas Gonzalez. Sjajan gol Turčina pogledajte OVDJE.

Šest minuta kasnije vodstvo Juventusa povećao je Weston McKennie.

Poslije asistencije Argentinac Gonzalez zabilježio je i pogodak nakon odličnog dodavanja Dušana Vlahovića i postavio 3:0.

Počani gol za švicarski sastav postigao je u posljdnjim minutama Ismael Saibari na dodavanje Bakayoka.

REUTERS/Denis Balibouse

I Aston Villa je upisala je trijumf na gostovanju Young Boysu 2:0 u terminu od 18:45.

U rasponu od 27. do 38. minute engleski klub imao je kapital od dva.

Prvo je McGinn uposlio Yourija Tielemansa koji je doveo tim Unaija Emeryja do prednosti, a onda je Ollie Watkins upisao asistenciju za Jacoba Ramseyja i 2:0.

Do kraja prvog poluvremena poništen je i gol Watkinsa nakon igranja rukom, a kasnije u drugom dijelu još jedan gol Villi nije priznat, kada je i Jhon Duran igrao rukom prije postizanja gola.

Konačan rezultat režirali su Tielemans i Onana, a ovaj drugi je pospremio loptu u mrežu za 3:0.