Veliko iznenađenje na US Openu: Ispao polufinalista Olimpijskih igara u Parizu i bivši šesti teniser sveta

Tenis 27. aug 202421:05 0 komentara
REUTERS/Guglielmo Mangiapane

Kanadski teniser Felix Auger-Aliassime poražen je na startu US Opena od češkog igrača Jakuba Menšika u tri seta.

Polufinalista Olimpijskih igara u Parizu nije se proslavio i u New Yorku, gdje je Menšik, mladi i talentovani igrač, 65. na planeti, napravio prvo veliko iznenađenje sa 6:2, 6:4, 6:2.

Auger-Aliassime je poslije dva sata i četiri minuta morao da pakuje kofere, iako je on u prvom setu napravio prvi break.

Poveo je sa 1:0 i onda je tu stao. Menšik je sa dva uzastopna breaka preokrenuo rezultat i trećim samo potvrdio osvajanje prvog seta.

U drugom je Menšik prelomio breakom u posljednjem, desetom gemu, dok je u trećem oduzeo Felixu servis za 2:0 i potom prokrstario do pobjede duplim breakom za 6:2.

Menšik će u narednoj rundi igrati sa pobjednikom meča Tara Daniela iz Japana i Tristana Skchoolkatea iz Australije, dok će nekadašnji šesti igrač planete i vlasnik pet trofeja tražiti narednu destinaciju i turnir.