Oglas

Zaev: Sjeverna Makedonija od januara punopravna članica NATO

author
Beta
17. nov. 2019. 14:25
>
14:26
000_1LA6EF
OLIVER BUNIC / AFP | OLIVER BUNIC / AFP

Premijer Sjeverne Makedonije, Zoran Zaev, najavio je da će i Španija i Francuska uskoro ratifikovati pristupni protokol, te će njegova zemlja u januaru postati punopravna članica NATO-a.

Oglas

Zaev je na stranačkoj tribini u Velesu rekao da mu je u petak premijer Španije Pedro Sančes rekao da će brzo biti formirana nova tamošnja vlada poslije izbora održanih 10. novembra.

"Španija će veoma brzo formirati vladu i ratifikovaće protokol za NATO što očekujemo. Krajem novembra Frnacuska će ga ratifikovati u Parlamentu, jer je Senat to već uradio. Tako će sve zemlje NATO ratifikovati protokol", rekao je Zaev sinoć na tribini tokom stranačke kampanje "Na pravom putu".

Španija i Francuska su posljednje od 29 članica koje treba da ratifikuju protkol o pristupanju Sjeverne Makedonije NATO-u.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama