Sudija spasio Barcu u njenom "najgorem meču sezone"

Nogomet 28. nov 201607:36 > 07:37
Screenshot

Real Sociedad i Barcelona su podijelili bodove u meču 13. kola španske LaLige.

Susret je završen rezultatom 1:1, ali je zbog velike sudijske greške Carlosa Gila Manzana Barca otišla neporažena sa Anoete.

Kako su gosti igrali loše najbolje svjedoči podatak da do 41. minuta nisu ušli u kazneni prostor Sociedada. I sam trener katalonskog sastava Luis Enrique kazao je da se ne može “odigrati lošije od ovog meča”.

Screenshot

No, vratimo se spornom 76. minutu. Sociedadov Carlos Vela je primio loptu na rubu 16-erca gostiju i precizno ošutao prema golu Marc-Andrea Tera Stegena. Lopta je pogodila prečku, ali je na nju natrčao Juanmi Jimenez koji ju je pospremio u mrežu Barcelone. Sudija Manzano je procijenio da je Jimenez bio u nedozvoljenoj poziciji mada je napadač domaćeg sastava bio između protivničkih nogometaš.

Kako god, Barca je sačuvala bod i trenutno zaostaje 6 poena za vodećim Real Madridom koji ima 33. Narednog vikenda se igra “El Clasico”, meč koji katalonski sastav mora dobiti ako želi odbraniti titulu španskog prvaka.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.