Chelsea nije nepobjediv – Pijevci se igrali sa Plavcima

Nogomet 24. nov 201818:24 > 20:22
Reuters

Fudbaleri Tottenhama pobijedili su Chelsea na Wembeyju u derbiju 13. kola engleske Premier lige rezultatom 3:1.

Domaći tim je dominirao tokom čitavog duela i već poslije uvodog dela igre stekao dva gola prednosti. Strijelci su bili Dele Alli u osmom i Harry Kane u 16. minutu.

Pitanje pobjednika je otklonio Heung-min Son u 55, da bi čast Plavaca sačuvao Olivier Giroud pogotkom u 85. minutu.

Chelsea je to prvi poraz u Premijer ligi i sada je sa 28 bodova pao na četvrto mjesto na tabeli. Tottehnam je ovim trijumfom preskočio ekipu sa Stamford Bridgea i on je sad treći sa 30.

Da će ovo biti dobar meč za domaće bilo je jasno već u uvodnim minutima kad su poveli golom Dele Allija domaćih. Christian Eriksen je izveo slobodan udarac sa desne strane, a Englez je sjajno utrčao na prvu stativu i glavom poslao loptu u dalji ugao.

Samo koji trenutak kasnije Son je imao dvije sjajne prilike da duplira prednost protiv letargičnih Plavaca, međutim, u oba navrata je bio neprecizan.

Ono što nije učinio on, jeste Harry Kane. Napadač domaćih je sa dvadesetak metara uhvatio na krivoj nozi Kepu i poslao loptu u donji desni ugao njegovog gola.

I u nastavku prvog poluvremena, Tottenham je igrao znatno bolje od Chelsea. Son je posebno bio raspoložen i u dvije situacije imao odlične prilike, ali je Kepoa izlazio kao pobjednik.

Plavci su, na drugoj strani, izgledali neprepoznatljivo i za 45 minuta uputili su dva udarca ka golu Llorisa.

U dobrom ritmu Spursi su igrali i od starta drugog poluvremena i to im se isplatilo već u 55. minutu utakmice.

Son je u kontri prihvatio loptu na svojoj polovini, sjajnim trkom ostavio Jorginha iza sebe, zatim i vešto izbacio Davida Luiza, i poslao loptu u dalji ugao. Fantastičan pogodak Korejca za erupciju oduševljenja na Wembleyju.

Nije prošlo mnogo vremena, a domaći su ponovo prijetili golu gostiju. Šanse su propuštali Harry Kane i Dele Alli.

U finišu utakmice tempo je u potpunosti opao, to su gosti iskoristili i u 85. minutu smanjili zaostatak na 3:1. Azpilicueta je centrirao sa desne strane, a Girou glavom zatresao mrežu.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook i UŽIVO na ovom linku.