Rapsodija na Goodisonu – šestica Spursa za sretan Božić

Nogomet 23. dec 201818:50 > 18:53
Reuters

Fudbaleri Tottenhama ubjedljivo su pobijedili Everton na Goodisonu u posljednjem meču 18. kola Premier lige poslije preokreta rezultatom 6:2.

Spursima je to četvrta pobjeda u nizu i sad su se približili drugoplasiranom Manchester Cityju na dva boda zaostatka. Tottenham ima 42, a City 44. Liverpool je prvi sa 48.

Kad je reč o Evertonu, taj tim nastavlja seriju loših rezultata. To je njihov peti meč bez trijumfa, zabilježili su i treći poraz u tom periodu i trenutno su 11. sa 24 poena.

Da će ovakav ishod utakmice biti nije se moglo naslutiti poslije 21. minuta, kad je Theo Walcott iskoristio dodavanje Calverta-Lewna i doveo Karamele u vodstvo.

Međutim, ubrzo su na scenu stupili Son Heung-min i Hary Kane, dvostruki strijelci, a njihov ritam pratili su Dele Alli i Christian Eriksen, koji su postigli preostala dva gola.

Mrežu Pcikforda otključao je Son u 27. minutu, poslije očajne intervencije engleskog reprezentativca i izlijetanja u prazno. U 35. preokret je doneo Dele Alli iskoristivši odbitak Pickforda, a na 3:1 povisio je Kane u 42. I ovaj pogodak bio je posljedica odbitka, ali ovoga puta od stative, poslije udarca Kierena Trippiera iz slobodnjaka.

Sjajan volej udarac Christiana Eriksena u 48. otklonio je sve dileme oko pobjednika, a do kraja su se još po jednom u strijelce upisali Son u 61. i Kane u 74.

U međuvremenu, Sigurdson je koliko-toliko spasio Everton debakla, pogotkom u 51. minutu.

Ekipa Mauritio Pochetina 26. decembra dočekuje Bournemouth u okviru 19. kola. Everton istog dana gostuje Burnleyju.

Pogledajte rezultate i tabelu Premier lige.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook| Instagram i UŽIVO na ovom linku.