Adeyemi brutalno kaznio promašaje Chelseaja, Benfica sigurna u Belgiji

Nogomet 15. feb 202322:56 0 komentara
REUTERS/Wolfgang Rattay

U prvom meču osmine finala Lige prvaka Borussia je na svom terenu dočekala Chelsea, a meč je završen rezultatom 1:0 dok je Benfica slavila u Belgiji protiv Bruggea 2:0.

Utakmicu je bolje otvorio Chelsea kojem je u 15. minuti opravdano poništen gol nakon što je Thiago Silva rukom poslao loptu u mrežu domaćih. U 25. minuti prijeti Borussia, ali Adeyemi nije bio precizan.

Domaći su se oslobodili pritiska, a veliku priliku je u 27. minuti propustio Haller koji je iz izgledne pozicije pogodio vanjski dio mreže. Najbolju priliku Chelsea je propustio u 37. minuti. Havertz i Felix su sjajno kombinirali, a portugalski fudbaler je sa nekoliko metara pogodio prečku Kobelovog gola.

U drugom dijelu prvi je zaprijetio Chelsea, a udarac iz Jamesa slobodnog udarca krajnjim naporom zaustavlja golman domaćih. Nekoliko minuta kasnije opet je šutirao James, a Kobel je opet izašao kao pobjednik.

Nakon svih promašaja Plavaca, domaći stižu u vodstvo. Adeyemi je sjajnim prodorom i završnicom doveo Borussiju u prednost od 1:0 što je bio konačan rezultat susreta.

U drugom meču Club Brugge je dočekao Benficu, a završeno je rezultatom 2:0 za goste. Joao Mario i Neres su bili strijelci.