Adnan Redžović svjetski prvak, Jasmina Merdić u finalu, još dvije bronze za BiH

OKBiH

Reprezentativci BiH u kickboxu osvojili su četiri medalje, tri u seniorskoj i jednu u konkurenciji veterana na Svjetskom prvenstvu koje se održava u portugalskom gradu Albufeira od 16. do 25. novembra 2023. godine.

Jasmina Merdić se u polufinalnoj borbi pobjedom protiv Čehinje Mlejnikova Lucie plasirala u finale, gdje će se za titulu prvakinje Svijeta boriti protiv Srbijanke, Lee Blagojević.

Svjetski prvak u kategoriji veterana iznad 94 kg postao je Adnan Redžović, savladavši Nijemca Mikea Hofera, Hrvata Ivicu Ivića i u finalnoj borbi Austrijanca Davida Dvornikovicha, saopštio je Olimpijski komitet BiH.

Treća mjesta, odnosno bronzane medalje su osvojili: Alija Tucak, kategorija iznad 91 kg u K1 i Dino Ružnić, kategorija do 74 kg u Light Contactu.