Arsenal deklasirao West Ham, šest golova u mreži Areole

Nogomet 11. feb 202416:58 0 komentara
Reuters/Paul Childs

Do 16. pobjede u sezoni, a u meču 24. kola Premijer lige, fudbaleri Arsenala došli su na izuzetno ubedljiv način na gostovanju West Hamu.

Slavio je Arsenal rezultatom 0:6 (0:4), a izgledalo je kao da može da postigne gol kada god poželi tokom ovog duela.

Od samog početka je Arsenal nametnuo svoj ritam, ali se na prvi gol čekalo pola sata.

Igrao se 32. minut kada je William Saliba sjajno ispratio loptu koja je poslata iz kornera, praktično je samo postavio glavu i poslao loptu u mrežu.

U 38. minutu, penal za goste. Provjeravao je Craig Pawson snimak, potrajalo je to sve neko vrijeme, ali je glavni sudija ostao pri svojoj odluci da gostima dodijeli kazneni udarac.

Reuters/Hannah McKay

Bukayo Saka je pogodio za 0:2 u 41. minutu.

A onda u samom finišu i na početku nadoknade vremena u prvom poluvremenu, Arsenal daje još dva gola.

Gabriel je glavom, nakon centaršuta iz slobodnog udarca, u 44. minutu pogodio za 0:3, a dva minuta kasnije, Leandro Trossard postiže lijep gol za 0:4.

I to je bio znak navijačima West Hama da u kolonama počnu da napuštaju stadion i ostave svoj tim na milost i nemilost razigranoj Artetinoj ekipi.

Nastavio je Arsenal da napada kao da tek treba da dođe do vodstva i to je u 63. minutu dovelo do novog gola. Saka je sjajno šutirao i pogodio.

Ni tri minuta nisu prošla od kada je West HAm još jednom krenuo sa centra u ovom meču, Declan Rice je postigao odličan gol iz voleja.