Arsenalov praznični potop u Londonu, sigurna pobjeda Tottenhama

Nogomet 31. dec 202317:15 0 komentara
REUTERS/Tony Obrien

U poslednjim mečevima Premijer lige za kalendarsku 2023. polovičan učinak klubova iz sjevernog Londona. Tottenham je pobijedio na svom terenu Bournemoutha 3:1, dok je Arsenal poražen na gostovanju Fulhamu 2:1.

Ono što se sada dešava Arsenalu, na kraju kalendarske 2023. neodoljivo podsjeća na proljeće ove godine, kada je praktično izgubljena titula. Dva poraza, u veoma kratkom roku i to oba u gradskim derbijima. Prvo se West Ham gostio na Emiratesu, a potom je Fulham preokrenuo na Craven Cottageu. Oba načina nedopustiva za ekipu koja misli da se bori za titulu.

Sve je odlično krenulo za Tobdžije, koje su povele već u petom minutu. Poslije udarca Martinellija i odbrane Lena, lopta se dosta sretno odbila od Bukaya Sake u gol. Ipak, u 29. minutu Raul Jimenez uspjeva da donese poravnanje.

Fulham je preokret kompletirao u 60. minutu preko De Corodva-Reid. Arsenal do kraja ne da nije uspio da postigne gol, već nije uspeo da uputi udarac u okvir gola. Na kraju još jedan poraz i ne baš dobar završetak godine.

Tottenham je najljućem rivalu prišao na bod zaostatka, pošto je savladao Bournemouth 3:1. Spursi su bili dominantni u većem dijelu meča, a u elementu je bio Giovani Lo Celso, koji je bio dvostruki asistent za prva dva gola tima. U devetom Sarru i u 72. minutu Sonu. Na 3:0 povisio je novim golom, petim u pet utakmica Richarlison u 80. minutu.

Action Images via Reuters/Paul Childs

Ipak Bournemouth je uspio da unese element drame. Na 3:1 smanjio je Scott u 84. minutu. Da bi u nadoknadi vremena postigao još jedan gol, ali je ipak poništen na intervenciju VAR zbog ofsajda.