Barcelona jedva do pobjede, promašen penal i sjajan pogodak Yamala (VIDEO)

Nogomet 08. mar 202423:01 0 komentara
REUTERS/Albert Gea

Fudbaleri Barcelone savladali su Mallorcu u 28. kolu španske La Lige minimalnim rezultatom 1:0 na Estadi Olímpic Lluís Companys.

Barcelona je u ovom meču bila izraziti favorit, ali tim Xavija Hernandeza nije uspijevao da pogodi protivničku mrežu, uprkos značajnom broju stvorenih prilika.

Najbolju šansu da dođu do vodstva Katalonci su imali u 24. minuti, kada je u šesnaestercu oboren Raphinha. Ilkay Gundogan je stavio loptu na bijelu tačku, ali je golman Rajković odbranio njegov udarac.

Do kraja poluvremena je Barcelona imala još nekoliko izglednih prilika da dođe do vodstva, ali je Joao Felix bio neprecizan u 35. minuti, a sjajan šut Fermina Lopeza iz gola je “izvadio” Rajković u 45. minuti.

Gosti su se probudili u drugom poluvremenu i na samom startu imali šansu preko Muriqija, ali je njegov šut odbranio Ter Stegen. Muriqi nije imao sreće ni u 54. minuti, kada je nakon primljene lopte snažno šutirao i pogodio prečku.

Jedini gol na meču došao je u 73. minuti, kada je promiješao odbranu gostiju, i šutirao sa ruba šesnaesterca, a lopta je završila iza nemoćnog Rajkovića.

Mogla je Barcelona i do drugog gola u 88. minuti, ali sjajan solo prodor Roberta Lewandowskog završen je kada su defanzivci u najbitnijem trenutku, prije šuta, uspjeli da mu oduzmu loptu.

Barca je ovom pobjedom prišla Realu iz Madrida na pet bodova zaostatka. Sada imaju 61 osvojen bod, ali i utakmicu više od ljutog rivala. Mallorca je na poziciji broj 15 i imaju 27 osvojenih bodova.