Barcelona se mučila, ali je Lewandowski okrenuo Alaves

Nogomet 12. nov 202318:23 0 komentara
REUTERS/Albert Gea

Fudbaleri Barcelone pobijedili su poslije velikih muka i preokreta ekipu Alavesa u utakmici 13. kola španske Primere.

Utakmica na Olimpijskom stadionu u Barceloni završena je rezultatom 2:1.

Prije početka meča organizovana je mala svečanost pošto je fudbalerka Barcelone Aitana Bonmati pozirala sa Zlatnom loptom, koju je dobila kao najbolja fudbalerka svijeta.

Sam početak utakmice bio je šokantan za domaći tim i velikog favorita u ovom duelu. Katalonci su krenuli s centra, ali je poslije samo 18 sekundi na semaforu pisalo 0:1. Strijelac je na dodavanje Javija Lopeza bio Samu Omorodion.

Ovaj 19-godišnji španski fudbaler porijeklom iz Nigerije mogao je da se proslavi u prvom poluvremenu, imao je još jednu veliku priliku, izašao je sam ispred Ter Stegena, ali je poslao loptu pored gola.

Nakon loše odigranog prvog poluvremena, Katalonci su u drugih 45 minuta uspjeli da preokrenu rezultat i osvoje sva tri boda.

U 53. minutu Kounde je odlično centrirao sa desne strane, a Robert Lewandowski udarcem glavom pronašao put do mreže – 1:1.

Supertalentovani 16-godišnji Lamine Yamal imao je dobru priliku u 72. minutu, međutim golman gostiju Sivera dobro je intervenisao.

Samo šest minuta kasnije penal za Katalonce. Abqar je oborio Ferrana Torresa, a Lewandowski sigurno izveo najstrožu kaznu – 2:1.

Pritisli su gosti igrače Barcelone u finišu meča, u posljednjim sekundama lopta je pogodila u ruku Oriola Romeua, ali je sudija procijenio da nije bilo elementata za penal.

Barcelona je nakon ove pobjede došla do 30 bodova, dva manje od Real Madrida na drugom mjestu. Vodeća Girona ima 34 boda.