Bez pobjednika u duelu Girone i Real Sociedada

Nogomet 03. feb 202423:00 0 komentara
Real Sociedad/Facebook

Večeras je odigrana posljednja utakmica subotnjeg programa 23. kola španske La Lige.

Girona je na svom Municipal de Montiliviju dočekala ekipu Real Sociedada. Na kraju susret je završen bez pobjednika nepopularnim rezultatom 0:0.

Prvu šansu na utakmici imali su domaći u 15. minutu, Viktor Tsygankov (Girona) je odlično pucao iz slobodnog udarca s obećavajuće pozicije. Pucao je u desnu stranu gola, ali mu je Alex Remiro to vrlo lijepo odbranio.

Girona je stigla do vodstva u 24. minutu, Savio je pokazao odličnu tehniku i lijepo centrirao u šesnaesterac, a to je iskoristio Yangel Herrera (Girona) i zabio gol. Precizno je pogodio uz desnu stativu, no ipak na signalizaciju VAR sobe pogodak je poništen zbog ofsajd pozicije. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0:0.

U nastavku prvi prijete gosti, Sheraldo Becker (Real Sociedad) je pokupio dodavanje na rubu šestnaesterca, ali loše je pucao daleko od desne stative. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.