BiH ima polufinalistu Lige prvaka: Milan i Krunić srušili Napoli!

Nogomet 18. apr 202322:58 0 komentara
REUTERS/Ciro De Luca

Fudbaleri Milana plasirali su se u polufinale Lige prvaka, nakon remija u Napulju 1:1, ali dalje idu zbog minimalne pobjede na domaćem terenu.

Fudbaleri Napolija krenuli su ofanzivno od prve minute, jer su morali nulirati prednost gostiju iz Milana.

Izveli su na startu Napolitanci tri kornera, prijetio je i Khvicha Kvaratskhelia, ali promjene rezultata nije bilo. Ekipa Stefana Piolija izdržala je pritisak prvih petnaest minuta meča.

Igrala se 22. minuta kada je Szymon Marciniak dosudio penal za Milan, nakon pregrubog starta Marca Ruija nad Rafaelom Leaom.

Olivier Giroud preuzeo je odgovornost, ali Alex Meret čita udarac Francuza i brani penal napadaču Milana.

Pokušao se iskupiti Giroud šest minuta kasnije, ali ponovo sjajno raspoloženi Italijan na golu Napolija brani nogama u padu udarac Girouda.

Real Madrid bez primljenog gola u polufinale: Rodrygo presudio Chelseaju

Poslije pola sata Luciano Spalletti bio je primoran napraviti dvije izmjene. Izvadio je Ruija i Napolitano, a u igru ubacio Oliveiru i Lozana.

Tražili su izabranici  penal u nastavku, kada je pao u šesnaestercu Milana Hirvig Lozano.

Poljski sudija, nakon dojave iz VAR sobe nije dosudio penal. Sudije su donijele odluku da je to bio start na loptu.

REUTERS/Alberto Lingria

Kapitulirala je odbrana Napolija u 43. minutu, Leao je krenuo u slalom po napuljskoj odbrani, odlično prošao nekoliko igrača i uputio povratni pas za Girouda, kojem je servirao iskupljenje za promašeni penal.

Khvicha Kvaratskhelia tražio je porvananje početkom drugom poluvremena, sa lakoćom je prošao prepreke u odbrani gostiju, ali njegov snažan udarac prozujao je preko prečke Maignanovog gola.

Prave prilike u drugih 45 nije bilo do 80. minute. Fikayo Tomori igrao je rukom, zaustavivši napad Napolija, a sudija je pokazao na bijelu tačku.

Khvicha Kvaratskhelia uzeo dobro šutirao u desnu stranu, ali Mike Maignan fantastično interveniše i donosi polufinale Milanu.

Oliveira i Ostigard imali su dobre prilike.

Victor Osimhen golom u 93. minuti donio je gorak remi Napolitancima, koji ispadaju zbog poraza u Milanu 1:0.

Dalje je prošao i Real Madrid pobjedom protiv Chelseaja 2:0 u Londonu, opširnije pročitajte OVDJE.