Bivši kapiten Zmajeva Emir Spahić, prati derbi Zrinjski – Sarajevo (FOTO)

Nogomet 18. dec 202319:15 0 komentara
N1/F.Z.

Zrinjski i Sarajevo trenutno igraju derbi 18. kola Premijer lige BiH. Plemići poslije prvih 45 minuta vode 2:0.

Bivši kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine, Emir Spahić, nalazi se u svečanoj loži na stadionu pod Bijelim brijegom.

N1/F.Z.

Domaći su imali penal u 35. minuti meča. Najprije je Franka Sabljića u kaznenom prostoru Sarajeva oborio Amar Beganović, a Irfan Peljto je pokazao na bijelu tačku.

Odgovornost je preuzeo Nemanja Bilbija, ali sjajnom intervencijom uz pomoć stative, udarac kapitena Zrinjskog brani Lovre Rogić.

Nije dugo trebalo najboljem strijelcu Premijer lige BiH, da se iskupi i postigne 15. gol u sezoni. Napadač Zrinjskog udarcem sa mnogo osjećaja prevario je odbranu Sarajeva i Rogića, te poslao loptu u mrežu gostiju.

Novi gol tim Simona Rožmana primio je u najgorem mogućem trenutku, pred odlazak na odmor u 44. minuti. Poslije prekida koji je izveo Tomislav Kiš, najbolje se u šesnaestercu pred Rogićem snašao Zlomislić i povisio na 2:0.