Borac pobijedio GOŠK i napravio jako važan korak ka tituli prvaka Bosne i Hercegovine

Nogomet 04. maj 202422:40 0 komentara

Banjaluči Borac pobijedio je 3:1 ekipu GOŠK-a i napravio veoma važan korak za titulu prvaka Bosne i Hercegovine.

Šok za goste iz Gabele na Gradskom stadionu već nakon tri minute igre. Filip Račić oborio je protivničkog igrača Borca, a sudija Držen Marić procijenio je situacija u kojoj Račić je posljednji igrač i pokazao mu direktan crveni karton. Negodovali su fudbaleri GOŠK-a, ali promjene odluke nije bilo.

Nastavili su Gabeljani hrabro igrati u nastavku. Ali Banjalučani su ipak do odlaska na odmor, iskoristili igrača više.

Jurilj je lijepo centrirao, Lukić spustio loptu glavom za Blagajića, a igrač Borca matirao je Filipa Vasilja za 1:0.

Samo osam minuta drugog poluvremena bilo je potrebno Lukiću, da udvostruči prednost tima Vinka Marinovića.

Nisu se predavali fudbaleri GOŠK-a, pa je Gabrijel Čoko tri minute kasnije smanjio na 2:1.

Mogli su ubrzo Gabeljani do 2:2, kada se Esmir Hasukić našao jedan na jedan sa golmanom Miloševićem, međutim, pomoćni sudija Sreten Udovićič signalizirao je ofsajd poziciju, iako su iz protivničkog tabora smatrali da je situacija potpuno čista.

Sve dileme o pobjedniku otklonio je Damir Hrelja, jako lijepim golom sa ivice šesnaesterca preciznim udarcem po zemlji.

Borac je ponovo povećao prednost na pet bodova u odnosu na prvog pratioca Zrinjski, a GOŠK ostaje na 9. mjestu. Tim Admira Adžema nalazi se dvije poziciju iznad zone ispadanja i ima pet bodova više od pretposljednje Tuzla City.