Brandao donio Veležu veliku pobjedu protiv Širokog Brijega

Nogomet 01. apr 202219:56 1 komentar
FK Velež

Fudbaleri Veleža savladali su u uvodnom susretu 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Širokog Brijega na stadionu Rođeni minimalnim rezultatom 1:0.

Susret je odigran u veoma teškim uslovima i uz obilatu kišu, a i pored terenske dominacije Veleža, Široki je taj koji je prvi zaprijetio. Mujan je povukao sjajnu kontru tima sa Pecare u 27. minuti, proigrao Ikića koji je nastavio napad, dodao do Blagaića koji iz veoma dobre šanse šutira neprecizno i preko gola.

Samo minut kasnije i Vukoja je pokušao zaprijetiti, ali je njegov udarac otišao visoko preko gola.

Prvu šansu za Velež imao je Peco u 38. minuti, ali je njegov šut bez većih problema zaustavio Miškić.

Samo minut kasnije Široki je ponovo prijetio. Ovoga puta Lukić je šutirao nakon centaršuta Mujana, ali je njegov udarac otišao preko gola. Tako se rezultat u prvom poluvremenu nije mijenjao.

Jaka kiša pravila je dosta problema fudbalerima oba tima, a Velež je u 57. minuti ostao sa igračem manje. Bajrić je faulirao Ikića, a sudija Bojo mladom defanzivcu Rođenih pokazao direktan crveni karton.

Ivan Ikić je u 61. minuti izvao sjajan slobodan udarac, ali je njegov šut završio na prečki.

I kada su svi očekivali veliku ofanzivcu gostiju, kapiten Širokog Brijega Božo Musa se okliznuo u svom šesnaestercu, grešku iskoristio Nermin Haskić i šutirao, Miškić odbranio, ali je na loptu natrčao Brandao i poslao je u gol.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao pa su Rođeni pred navijačima koji su se vratili na tribine slavili veliku pobjedu.

Velež se nakon ove pobjede probio na sedmu poziciju na tabeli Premijer lige i sada ima 27 bodova, Široki Brijeg je pozicioniran za jedno mjesto više i ima 32 osvojena boda.