Bundesliga: Dortmund nastavio sa kiksevima, ludilo u Sinsheimu

Nogomet 19. dec 202322:43 0 komentara
Borussia Dortmund/Facebook

Večeras je otvoreno 16. kolo Bundeslige i ni u jednoj od tri nije bilo pobjednika.

Nakon što su ranije ove večeri Werder i Leipzig remizirali rezultatom 1:1, u terminu od 20:30 snage su odmjerili Borussia Dortmund i Mainz, te Hoffenheim i Darmstadt.

Na Westfalenu, u ne pretjerano uzbudljivoj utakmici nije bilo pobjednika, a utakmica je završena rezultatom 1:1. Domaći su došli u vodstvo pogotkom Brandta u 30. minuti utakmice, a gosti su izjednačili pogotkom van den Berga u 43. minuti utakmice.

Mnogo uzbudljivije je bilo u Sinsheimu gdje je utakmica završena rezultatom 3:3. Hoffenheim je poveo pogotkom Kramarića iz penala u 14. minuti, ali u 23. minuti Pfeiffer postiže pogodak za izjednačenje.

Samo pet minuta poslije domaći ponovo dolaze u vodstvo pogotkom Beboua i sa prednošću od 2:1 odlaze na odmor. Darmstadt ponovo izjednačava rezultat pogotkom Skarkea u 57. minuti. U 66. minuti Bebou svojim drugim pogotkom ponovo dovodi domaće u vodstvo, ali u 86. minuti ponovo Skarke postiže pogodak za izjednačenje i konačnih 3:3.