City na krilima Haalanda furiozno otvorio novu sezonu Premiershipa

Nogomet 11. aug 202323:01 0 komentara
Action Images via Reuters/Jason Cairnduff

Fudbaleri Manchester Cityja pobjedom su krenuli u odbranu titule Premier lige Engleske. Tim Pepa Guardiole na startu sezone sa 0:3 bio je bolji od ekipe Burnleyja.

REUTERS/Scott Heppell

Krenuli su Građani onako kako su i stali po završetku sezone. Igrala se četvrta minuta susreta kada je Rodri upisao asistenciju, a Erling Haaland postigao prvi pogodak.

U 23. minuti Pep Guardiola je doživio glavobolju. Kapiten tima Kevin De Bruyne se povrijedio i morao je napustiti igru, a zamijenio ga je Mateo Kovačić. U narednim danima bit će poznata i težina povrede.

Nije to poremetilo ekipu Cityja koja je nastavila da napada i “melje” protivnika. U 36. minuti Julian Alvarez je sjajno asisitirao, a Erling Haaland postigao i drugi pogodak na utakmici.

Konačan rezultat postavio je Rodri u 75. mitnui susreta.

Burley je meč završio i sa igračem manje jer je Zaroury zaradio direktan crveni karton nakon nesportskog starta.

Prvo kolo Premiershipa bit će nastavljeno sutra.