City teže od očekivanog do pobjede protiv Brentforda (VIDEO)

Nogomet 29. dec 202123:09 0 komentara

Fudbaleri Manchester Cityja savladali su u 20. kolu engleske Premier lige ekipu Brentforda minimalnim rezultataom 1:0.

Građani su do pobjede stigli mnogo teže od očekivanog, a trenutak odluke desio se u 16. minuti susreta. Kevin De Bruyne je proigrao Phila Fodena koji je smjestio loptu u mrežu gola Fernandeza.

Nakon tog pogotka Brentford je konstantno napadapo i stezao obruč oko šesnaesterca Manchester Cityja, a Ivan Toney je propustio dvije veoma dobre šanse. Pep Guardiola je bio vidno zabrinut i nervozan tokom cijelog susrta.

Ipak, City je uspio izdržati do kraja susreta, a u 87. minuti je zbog nedozvoljene pozicije nakon asistencije VAR-a poništen pogodak Aymericku Laportu.

Manchester City je nakon ove pobjede učvrstio se na liderskoj poziciji tabele Premiershipa sa 50 osvojenih bodova, 8 više u odnosu na Chelsea i 9 više u odnosu na Liverpool. Brentford je 14. sa 20 osvojenih bodova.

City u narednom kolu, prvog dana nove godine gostuje Arsenalu, dok će Brentford dočekati Aston Villu.