Coppa Italia: Milan eliminisan sa igračem više od Torina

Nogomet 11. jan 202323:45 0 komentara
Torino Football Club

Fudbaleri Torina plasirali su se u četvrtfinale Coppa Italije nakon što su poslije produžetka savladali Milan na "San Siru" rezultatom 1:0.

Sjajan na golu Jarčeva bio je reprezentativac Srbije Vanja Milinković-Savić, a Rossonerima nije pomoglo ni što su od 70. minuta imali igrača više zbog isključenja Koffija Djidjija.

Trenutak odluke viđen je u 114. minutu kada je Michel Adopo poslije odlične akcije Saše Lukića i Briana Bayeyea iz neposredne blizine savladao Cipriana Tatarusanua. Dvadesetdvogodišnjem veznjaku to je bio prvi pogodak u dresu italijanskog kluba.

Milan je dominirao, stvarao je šanse, ali je Milinković-Savić još jednom bio nepremostiva prepreka rivalima na Apeninskom poluostrvu.

Ekipa sa „San Sira“ je prvi put poslije 13 godina eliminisana prije četvrtfinala.

Torino će se u četvrtfinalu sastati sa boljim iz duela Sampdorija – Fiorentina koji je na programu u četvrtak u 18 sati.

Ranije je mjesto među osam najboljih obezbijedio Inter pobjedom protiv Parme 2:1.