Cremonese poslije 27 godina pobijedio u Seriji A, Tahirović bez nastupa

Nogomet 28. feb 202320:52 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Došao je i taj dan, Cremonese je ostvario prvu pobjedu u Seriji A. Pobijeđena je Roma 2:1 u Cremoni.

Historijski dan za Cremonese. Konačno pobjeda u elitnom rangu talijanskog fudbala, na koju se čekalo 27 godina. Jer Cremonese se vratio u Seriju A prvi put od kada je ispao u sezoni 1995/96. i tek sada je zabilježio pobjedu.

Ponovo je Cremonese bio koban po Romu. Prvo ju je savladao u kupu na Olimpicu, a sada i u prvenstvu na stadionu Giovanni Zini. Prvo ju je koštao trofeja, a sada bi mogao i da je košta plasmana u Ligu prvaka, pošto je Roma ispala iz prva četiri.

Cremonese je poveo u 17. minuti a strijelac je bio Frank Tsadjout. Da Romi gotovo ništa ne ide vidjelo se već na početku drugog dijela kada je trener gostiju Jose Mourinho dobio crveni karton.

Spriječen fizički sukob: Mourinho nasrnuo na sudije, pa zaradio isključenje

Ipak, Roma je uspjela da izjednači, a strijelac je bio Spinazzola u 71. minuti. Međutim, taj gol nije bio dovoljan ni za bod, pošto je u 83. minutu Ibanes napravio penal, a siguran sa 11 metara bio je Ciofani.

Novi bh. reprezentativac Benjamin Tahirović nije nastupio za Romu u ovoj utakmici.