Rijeka ipak na koljenima, Dinamo pred novim naslovom prvaka Hrvatske!

Nogomet 05. maj 202421:32 0 komentara
PIXSELL/Marko Lukunic

Nogometaši Rijeke dominirali su sat vremena, vodili 1:0, imali sve, no nemaju šampionski gard i karakter. Sopić nije uspio, Jakirović je na korak da ispuni obećanje nakon 2:1 pobjede Dinama.

Domaćin je poveo, gost odneo sva tri boda. Utakmica 33. kola 1. HNL na stadionu Rujevica završena je rezultatom 1:2 (0:0).

Jedini gol za Rijeku postigao je bivši fudbaler zagrebačkog Dinama Marko Pjaca u 49. minutu kada je sigurno izveo najstrožu kaznu. Prethodno je u šesnaestercu gostiju Pierre-Gabriel faulirao nekadašnjeg člana Borussije Dortmund, Marka Pašalića.

U tom trenutku Rijeka je preuzela prvo mjesto na tabeli, ali je Dinamo uspio da preokrene rezultat. Prvo je kapiten Bruno Petković sjajno izveo slobodan udarac za izjednačenje u 75. minutu, da bi rezervni igrač Arber Hoxha postavio konačan rezultat – 1:2.

Utakmicu je vodio mađarski arbitar Tamaš Bognar.

Ovom pobjedom Zagrepčani su tri kola prije kraja povećali prednost na tabeli na četiri boda više od Riječana. Imaju 75 bodova, Rijeka je ostala na 71.

Nešto ranije tokom dana trećeplasirani Hajduk još jednom je ove sezone razočarao navijače na Poljudu. Izgubio je od gostiju iz Varaždina sa 1:0 golom Drozdeka u 67. minutu.