Crna Gora poražena u Podgorici od Norveške

Nogomet 30. mar 202122:49 > 31. mar 2021 11:21 0 komentara
REUTERS/Stevo Vasiljevic

Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je u Podgorici od Norveške 1:0, u utakmici 3. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine.

Gol odluke postigao je Aleksander Serlot u 35. minutu.

Norveška je u prvom poluvremenu bila bolji rival, imala više loptu u posjedu, djelovala opasnije i zasluženo povela. “Sokoli” su u prvih 45 minuta najbolju priliku imali preko Uroša Đurđevića u 25. minutu, kojem je Rune Jarštajn odbranio udarac.

U drugom dijelu Crna Gora je krenula ofanzivnije i već u 49. minutu imala veliku šansu – Adam Marušić je centrirao, Stevan Jovetić glavom šutirao, ali je golman Norveške odbranio.

Jovetić je bio najopasniji igrač, imao je nekoliko šansi, ali nije uspio i večeras da zatrese mrežu. Osim njega dobru priliku imao je Stefan Savić u 75. minutu, ali je Jarštajn ponovo bio na pravom mjestu.

Nakon tri odigrana meča Crna Gora i Norveška imaju po šest bodova.

Kvalifikacije se nastavljaju prvog septembra, kada će Crna Gora gostovati Turskoj, dok Norveška na svom terenu igra sa Holandijom.