Demirović i ekipa srušili Wolfsburg nakon preokreta, Bayern siguran protiv Darmstadta

Nogomet 16. mar 202417:28 0 komentara
REUTERS/Annegret Hilse

Današnjim mečevima nastavljeno je 26. kolo njemačke Bundeslige, a vrijedne pobjede upisali su Augsburg, Union Berlin i Bayern.

Augsburg našeg Ermedina Demirovića upisao je vrijednu pobjedu kojom su se popeli na 7. poziciju tabele i sada imaju 35 bodova. Ovoga puta srušili su Wolfsburg sa 1:3.

Ipak, nije najbolje počeo susret za ovaj tim jer je Wolfsburg poveo već u devetoj minuti preko Wimmera.

U 45. Vukovi ostaju sa igračem manje jer je Wimmer zaradio direktan crveni karton, a samo tri minute kasnije Maier pogađa mrežu ovog tima nakon asistencije Vargasa.

Igrača se 61. minuta kada je Augsburg stigao i do preokreta. Vargas je ponovo bio asistent, a ovoga puta Jakić egzekutor.

Hrvatski veznjak je u 79. minuti stigao i do drugog gola, ovoga puta mu je asistirao Engels.

Naš Ermedin Demirović je igru napustio u 82. minuti kada ga je zamijenio Beljo.

Bayern je savladao Darmstadt u gostima sa 2:5, također preko preokreta.

Poveo je domaćin preko Skarkea u 28. minuti, ali su Bavarci do poluvremena preko Musiale i Kanea preokrenuli rezultat.

Musala je u 64. minuti postigao i drugi gol, da bi se do kraja u strijelce upisali i Gnabry i mladi Tel.

U preostalim mečevima Union je bio blji od Werdera sa 2:1, Mainz porazio ekipu Bockuma sa 2:0, dok su Heideinheim i Borussia Monechengladbach podijelili bodove, bilo je 1:1.