Doskorašnji trener Zrinjskog kreirao senzaciju: Srušio klub koji je imao Bayer Leverkusen na konopcima!

Nogomet 15. apr 202412:20 0 komentara

Krunoslav Rendulić nakon velikog uspjeha sa Zrinjskim i historijskog plasmana u grupnu fazu evropskog takmičenja karijeru je nastavio u Azerbejdžanu. Rendulić je prethodnog vikenda ostvario veliku pobjedu na klupi svog Sabaha protiv mnogo moćnijeg Qarabaga.

Vinkovčanin Krunoslav Rendulić tek je prije nešto više od mjesec dana sjeo na klupu Sabaha iz Bakua, a već je kreirao pravo malo čudo.

Naime, njegova ekipa na domaćem terenu svladala je 3:2 Qarabag. Isti onaj Qarabag koji je prije samo mjesec dana imao Bayer Leverkusen na konopcima s 0:2 na BayAreni i prolaz u četvrtfinale Evropske lige. Ipak, ekipa Xabija Alonsa čudesno se izvukla u sudijskoj nadoknadi, ali gotovo svi zapljeskali su hrabrom pristupu Azera u dvomeču s hit-tima Bundeslige.

Da se radi o itekako moćnoj ekipi u tamošnjoj ligi, govori činjenica da je Qarabag ostavio svoje pratitelje daleko u prašini i ima čak 25 bodova prednosti ispred drugoplasiranog Neftcija nakon 30. kola prvenstva.

Danas nije sve krenulo po planu Krunoslava Rendulića. Već je u sedmoj minuti Qarabag poveo preko Andradea, ali baš kao da je taj pogodak trebao da prodrma ekipa hrvatskog stručnjaka. Već je Sabah u 16. minuti izjednačio preko Seydiyeva, a potpuni preokret u prvom dijelu kreirao je Sekidika.

Domaćini su do kraja susreta povisili na 3:1 preko Mutallimova, dok je konačnih 3:2 postavio Akhundzade u 76. minuti.

Ovom pobjedom Sabahu i dalje drži živu nadu za Evropom na ljeto, trećeplasirana Zira bježi im tek tri boda šest kola prije kraja prvenstva.

Dodajmo da je Rendulić upisao tri pobjede i dva poraza otkako je preuzeo Sabah.