Dva gola Kodre za bitan trijumf Fehervara u borbi za opstanak

Nogomet 20. maj 202317:31 0 komentara
MOL Fehervar

Fudbaleri MOL Fehervara upisali su veoma bitan trijumf u borbi za opstanak protiv Zalegerszega rezultatom 3:0.

Junak domaće ekipe bio je reprezentativac BiH Kenan Kodro koji je postigao dva gola.

Poveo je MOL u trećoj minuti. Tada je strijelac sa bijele tačke bio Kodro.

Pet minuta prije kraja prvog dijela domaćin udvostručava prednost. Ovoga puta strijelac je bio bivši fudbaler zagrebačkog Dinama Lirim Kastrati.

Konačan rezultat u 49. minuti postavio je Kodro nakon asistencije Palka Dardaija.

Kodro je igru napustio u 73. minuti kada ga je zamijenio Katona, a za njega je ovo bio 13. gol u dresu MOL Fehervara ove sezone.

MOL je nakon ove pobjede, barem za kratko, izašao iz zone ispadanja i sada je 10. sa 34 boda, dok je Zalaegerszeg sedmi sa 38 bodova.