Engleska bruji o ovom potezu: Ahmedhodžić odbio nositi kapitensku traku sa duginim bojama?

Nogomet 07. dec 202309:23 0 komentara
REUTERS/Molly Darlington

Fudbaleri Liverpoola savladali su na gostovanju Sheffield United sa 0:2, a kapitensku traku oko ruke na ovom meču u domaćoj ekipi nosio je Anel Ahmedhodžić.

Ahmedhodhodžiću je to bio prvi put da sa kapitenskom trakom predvodi tim otkada je stigao u Englesku, a bh. defanzivac je prema navodima sa Otoka odbio nositi traku duginih boja koju su svi ostali kapiteni nosili tokom utakmica prethodnog kola.

Bh. defanzivac to nije uradio, a još uvijek nije poznato šta je razlog takve odluke.

“Nisam znao. To nije odluka kluba ili lična odluka, jednostavno nisam znao da je to uradio”, kazao je menadžer Chris Wilder.

Prvi gol za Liverpool viđen je u prvom dijelu. On je djelo Nizozemca Virgila van Dijka iz 37. minute susreta nakon kornera Trenta Alexandera-Arnolda. Konačan rezultat u šestoj minuti sudijske nadoknade postavio je Dominik Szoboszlai nakon asistencije Darwina Nuneza.